BLOG

Wkłady kominkowe - czy to tanie ogrzewanie?

dodano:

Wkłady kominkowe - czy to tanie ogrzewanie?

Wkłady kominkowe – czy warto inwestować?

 

 

 

 


 

Odpowiedź na to pytanie dla każdego z nas będzie inna. To czy warto inwestować w zakup wkładu kominkowego wraz z jego zabudową w dużej mierze zależy od tego jak często kominek z wkładem kominkowym będzie używany i eksploatowany. Ponadto łatwiej jest podjąć decyzję i zaaranżować miejsce na wkład kominkowy w nowopowstającym domu, niż gruntownie przebudowywać salon czy wyburzać ściany.

Kominek z wkładem kominkowym, w którym  wesoło trzaska ogień to przede wszystkim piękna ozdoba zapewniająca ciekawą atmosferę i klimat w pomieszczeniu. W długie zimowe wieczory warto usiąść przy kominku, ogrzać się i miło spędzić czas z ulubioną lekturą czy spotkać się w gronie rodziny i przyjaciół. To w dużym stopniu odpowiada na pytanie czy warto zdecydować się na zakup wkładu kominkowego.

Jeżeli dodatkowo kominek wraz z wkładem kominkowym będzie wykorzystywany jako alternatywne źródło ciepła w celu dogrzania pomieszczenia lub w znacznie większym stopniu, przy wykorzystaniu systemu DGP czy instalacji wodnej, wkład kominkowy będzie stanowił główne źródło ogrzewania, to odpowiedź na pytanie nasuwa się sama. Warto instalować wkład kominkowy, aby zapewnić koszt ogrzewania na minimalnym poziomie zyskując przy tym nieocenione wrażenia wizualne.

Aby dodatkowo przekonać niezdecydowanych do inwestycji w kominek, należy podkreślić, że największym atutem wkładów kominkowych jest niezależność od zewnętrznych dostaw energii – prądu czy gazu. Awaria systemu dystrybucji energii w mroźne dni nie spowoduje wychłodzenia domu, wystarczy napalić w kominku i cieszyć się ciepłem.

Ponadto wkłady kominkowe należą do jednych z najbardziej ekologicznych źródeł ciepła, a produktu spalania drewna powstające w kominku są znacznie mniej szkodliwe dla środowiska naturalnego niż produkty spalania np. gazu.

Skoro decyzja podjęta – czas na zakup wkładu kominkowego. Wybierając wkład kominkowy trzeba mieć świadomość, że to decyzja na długie lata, zatem warto dołożyć wszelkich starań by dobrać wkład kominkowy, który spełni nasze oczekiwania. Poszukując właściwego wkładu kominkowego należy zwrócić uwagę na jego rodzaj, moc grzewczą, cenę oraz walory wizualne.

Firma DEFRO, aby w pełni zaspokoić potrzeby klientów opracowała linię zaawansowanych technologicznie i niezwykle dekoracyjnych wkładów kominkowych DEFRO HOME. Wkłady kominkowe sygnowane marką DEFRO HOME stanowią  doskonałe uzupełnienie dla kotłów co, podstawowego produktu DEFRO, lidera rynku w tym segmencie.

Wkłady kominkowe DEFRO HOME to wizja przyszłości.

 

Wkłady kominkowe powietrzneZobacz ofertę wkładów kominkowych powietrznych

 

wkłady kominkowe wodneZobacz ofertę wkładów kominkowych wodnych

Licznik odwiedzin: 2691048 , dzisiaj: 2277 , wczoraj: 1056 , online: 9