BLOG

Nowe wcielenia niezawodnych kominków

dodano:

Nowe wcielenia niezawodnych kominków

Rozwiązania kominkowe są znane w Polsce od wielu lat. XXI wiek jednak przyniósł wiele zmian w tej branży. Coraz rzadziej w polskim domu można spotkać kominek otwarty. Zastąpiły je nowoczesne rozwiązania, które z roku na rok są coraz bardziej efektywne i efektowne. Dlaczego komiki zdobyły zaufanie Polaków? Przede wszystkim, urządzenia te mają obecnie duże możliwości energetyczne. Stanowią zabezpieczenie dla domów oraz generują oszczędności. Ponadto, współczesne kominki generują oszczędności.

 

 

Ogrzewanie domu może być realizowane za pomocą kominka z płaszczem wodnym lub systemu dystrybucji gorącego powietrza. Na rynku są dostępne też kominki posiadające certyfikat Ecodesign. Świadczy to o ekologiczności tych urządzeń. Jak obecnie wyglądają rozwiązania kominkowe i czym się różnią od tych, które znamy z końcówki zeszłego wieku? Przedstawiamy krótką analizę.

Nowoczesny kominek wolnostojący

Mówiąc o kominku typu koza, wielu wyobraża sobie stare urządzenie, które poprzednim pokoleniom pomagało ogrzać pomieszczenia. Obecnie to wręcz modernistyczne urządzenia, które nie tylko efektywnie ogrzewają budynek, ale również wzbogacają estetykę pomieszczeń. Kominki wolnostojące można podzielić na żeliwne i stalowe. Pierwsze z nich charakteryzują się bogatym wykończeniem, okraszonym różnego rodzaju wzorami. Pasują do wnętrz klasycznych i rustykalnych. Kominki wolnostojące stalowe cechują się prostotą. Sprawiają wrażenie bardziej nowoczesnych, dlatego też są częściej wybierane do modernistycznych budynków.

Nowoczesne kominki wolnostojące typu koza mają wiele zalet. Przede wszystkim nie wymagają zabudowania, przez co ich montaż jest szybki i nieskomplikowany. Są to również mobilne urządzenia. Co to znaczy? W przypadku wyprowadzki z domu, kominek wolnostojący można zabrać ze sobą. Pod tym względem, kominki wolnostojące są lepszą opcją niż np. wkłady kominkowe.

 

Kominki narożne i trzyszybowe

W obszarze wkładów kominkowych, najpopularniejszym rozwiązaniem w ostatnich miesiącach są kominki narożne i trzyszybowe. Jest to całkiem nowe oblicze tych urządzeń. Wyróżniają się przede wszystkim pod względem estetyki. Doskonale sprawdzają się, jako łącznik pomieszczeń. Często są stosowane w salonach z otwartą kuchnią. Ponadto, duża powierzchnia przeszklenia, daje niepowtarzalny efekt wizualny.

Oczywiście, oprócz walorów estetycznych, kominki narożne i trzyszybowe, sprawdzają się, jako dodatkowe źródło ciepła. Jest to doskonały sposób na oszczędzanie domowego budżetu. Za pomocą płaszcza wodnego lub dystrybucji gorącego powietrza, można dogrzewać dom. Co więcej, w okresie wiosennym oraz jesiennym, nie ma konieczności uruchamiania głównego źródła ciepła. Wysoka wydajność kominków, zapewni komfort cieplny domownikom.

Jeszcze nowszym rozwiązaniem są piecyki na pellet. Ogrzewanie domu biomasą jest jednym z najtańszych i najbardziej ekologicznych sposobów. Świadczą o tym normy Ekoprojektu, które bez problemu są spełniane przez piecyki na pellet dostępne na rynku. Wyróżniają się one nowoczesnym designem i kompaktową budową. Mogą być również wyposażone w płaszcz wodny czy też system dystrybucji gorącego powietrza.

Branża kominkowa zmienia się każdego roku. Sprawdzone rozwiązania przybierają nową formę, która jest jeszcze bardziej ergonomiczna, wydajna i reprezentacyjna. Rozwój technologii sprawił, że kominek w domu nie jest już ekstrawagancją a standardem.

 


Licznik odwiedzin: 3277742 , dzisiaj: 194 , wczoraj: 2638 , online: 8