BLOG

Kominek jako ratunek na kryzysowe sytuacje

dodano:

Kominek jako ratunek na kryzysowe sytuacje

Nowoczesne kominki to gwarancja bezpieczeństwa energetycznego. Sprawdź dlaczego! Ciepło własnych czterech kątów to jedna z podstawowych potrzeb każdego człowieka. Ciężko sobie wyobrazić mieszkanie w domu, w którym nie możemy zapewnić sobie komfortu cieplnego. Zeszły rok pokazał nam jednak, że niewyobrażalne sytuacje w bardzo łatwy sposób mogą stać się faktami. Niestety, pierwszy miesiąc 2021 roku, nie jest dla nas łaskawszy. W ostatnich dniach musimy się mierzyć z warunkami atmosferycznymi, do których nie przywykliśmy.

Gwałtowne opady śniegu oraz najniższe od kilku lat temperatury powietrza nie tylko utrudniły codzienne czynności ale również, w niektórych regionach Polski pozbawiły mieszkańców dachu nad głową. Mowa tu o sytuacji kryzysowej w stolicy. W ostatnich dniach, część dzielnic Warszawy zostało pozbawionych ciepłej wody. Przyczyną awarii sieci ciepłowniczej, były wahania temperatury wody tłoczonej do rurociągów. W taki sposób rury ciepłownicze poddane zostały silnym naprężeniom termicznym. Brak ogrzewania i ciepłej wody użytkowej w tak mroźnym okresie może nieść ze sobą tragiczne konsekwencje. Z tego powodu mieszkańcom zapewniono lokale zastępcze. W związku z sytuacją powołano sztab kryzysowy.

Warunki atmosferyczne na najbliższe dni można przewidzieć, jednak nie jesteśmy w stanie na nie wpłynąć. Jedyne co możemy zrobić, to przygotować się na kryzysowe sytuacje, jak ta powyższa. Jak to zrobić? Defrohome ma na to doskonałe rozwiązanie. Kominek w domu jest idealnym zabezpieczeniem. Jest to alternatywa, która daje niezależność energetyczną i jest w stanie efektywnie ogrzać budynek w przypadku awaryjnych sytuacji. W jaki sposób wkłady kominkowe i kominki wolnostojące (piece typu koza) dbają o nasze bezpieczeństwo energetyczne? Wyjaśniamy!

 

 

Możliwości grzewcze kominków

Wiele osób może pomyśleć, że kominek nie jest w stanie zapewnić komfortu termicznego we wszystkich pomieszczeniach dużego domu. Nic bardziej mylnego! Na rynku są dostępne kominki z płaszczem wodnym lub z systemem dystrybucji gorącego powietrza. Ich możliwości niczym nie ustępują bardziej popularnym źródłom ciepła.

Kominek z płaszczem wodnym jest zintegrowany z instalacją centralnego ogrzewania budynku. Woda ogrzewana w płaszczu okalającym palenisko jest dystrybuowana do grzejników lub podłogówki. Co więcej, może uczestniczyć w przygotowaniu ciepłej wody użytkowej.


System dystrybucji gorącego powietrza charakteryzuje się nieco inną zasadą działania. W kominku ogrzewane jest powietrze. Następnie za pomocą sieci kanałów jest ono rozprowadzane do poszczególnych pomieszczeń. Dużą zaletą takiego rozwiązania jest możliwość pracy opartej na zjawisku grawitacji. Dzięki temu, ogrzejemy dom nawet w przypadku awarii sieci energetycznej, co unieruchamia większość popularnych źródeł ciepła.

 

Kryzys nadchodzi nieoczekiwanie

Po kilku latach z lekką zimą, ciężko było przewidzieć, że na początku 2021 roku będziemy mieć do czynienia z utrzymującymi się kilkunastostopniowymi mrozami. Zmieniający się klimat jest przewidywalny w bardzo ograniczony sposób. Dlatego też nie warto czekać z decyzją o zabezpieczeniu energetycznym. W tych niepewnych czasach, nowoczesny kominek to inwestycja we własne bezpieczeństwo. Nie zapominajmy również, że wysokiej jakości wkłady kominkowe Defrohome to gwarancja nie tylko niezależności ale także oszczędności, ekologii i wyjątkowych efektów wizualnych.

 


Znajdź dystrybutorów i dobierz odpowiedni kominek

 

 

 

 

 


Licznik odwiedzin: 3277791 , dzisiaj: 243 , wczoraj: 2638 , online: 7