Kominki wolnostojące jako wydajne źródło ciepła.
dodano:
Kiedyś w garażach, dzisiaj w salonach. Kominki wolnostojące jako wydajne źródło ciepła Piece typu koza kojarzą się z mało estetycznymi urządzeniami, które jeszcze kilka lat temu zajmowały miejsca w garażach czy też budowach. W ostatnim czasie zmieniło się jednak wiele. Dzisiaj, kominki wolnostojące stanowią konkurencję dla popularnych wkładów kominkowych.
Prawdziwą furorę robią warianty stalowe, które zachwycają modernistycznym designem. Nie można zapominać o możliwościach grzewczych tych nowoczesnych urządzeń. Inwestorzy doceniają efektywność energetyczną kominków szczególnie w ostatnich tygodniach. Atak zimy sparaliżował energetykę w wielu regionach naszego kraju. Kryzysowa sytuacja dotknęła między innymi Warszawę, gdzie awarii uległa sieć ciepłownicza. Wiele dzielnic stolicy zostało odciętych od dostaw ciepłej wody, czego efektem była konieczność okresowego przesiedlenia mieszkańców. Ratunkiem na takie kryzysowe sytuacje mogą być właśnie nowoczesne kominki typu koza. Dlaczego? Oprócz niepowtarzalnego designu, są one gwarantem niezależności energetycznej. Dzięki nim, możemy sobie zapewnić komfort cieplny nawet w przypadku przerwy w dostawie energii. Jest to ważne również w kontekście pandemii koronawirusa, ponieważ przedłużająca się napięta sytuacja epidemiologiczna może przynieść tragiczne skutki dla gospodarki i energetyki. Możemy być pewni, że rok 2021 będzie rokiem zarówno wkładów kominkowych jak i pieców wolnostojących (typu koza). Dlaczego? Ponieważ jest to obecnie optymalne zabezpieczenie energetyczne naszych czterech kątów.
Jakie korzyści płyną eksploatacji kominków wolnostojących?
Kominki wolnostojące (sprawdź najbogatszą ofertę kominków Defrohome) posiadają wiele zalet, które wymiernie wpływają na ich eksploatację. Najważniejszą z nich jest możliwość efektywnego ogrzania domu za pomocą płaszcza wodnego lub systemu dystrybucji gorącego powietrza. Czym jeszcze wyróżniają się kominki wolnostojące? Oto ich cechy, które wpływają na ich wysoką funkcjonalność:
- łatwy montaż – jest to jedna z cech, która zdecydowanie odróżnia kominki wolnostojące od wkładów kominkowych. Kominek typu koza potrzebuje jedynie dostępu do przewodu kominowego. Nie jest zabudowywany, co zdecydowanie upraszcza jego montaż.
- kompaktowość – cecha, która wynika bezpośrednio z powyższej. Kominek wolnostojący nie zajmuje dużo miejsca, dlatego łatwo zagospodarować dla niego miejsce.
- efektywność – oprócz płaszcza wodnego i systemu dystrybucji gorącego powietrza, kominek wolnostojący oddaje ciepło całą swoją powierzchnią oraz rurą odprowadzającą spaliny do komina.
- mobilność – w razie potrzeby, kominek wolnostojący można przenieść w dowolne miejsce, co niestety nie jest możliwe w przypadku wkładów kominkowych.
Nie można zapominać o tym, że palenie w kominku nie tylko dbamy o środowisko oraz nasze bezpieczeństwo energetyczne ale również generujemy oszczędności. Jest to obecnie najtańszy sposób wytwarzania energii cieplnej w budynkach prywatnych. Koszt wytworzenia 1 kWh energii cieplnej za pomocą kominka to około 0,1 zł. Bardzo łatwo policzyć ile zaoszczędzimy wspierając główne źródło ciepła kominkiem wolnostojącym z płaszczem wodnym lub systemem DGP.
DefroHome oferują wiele rozwiązań, dzięki którym każdy znajdzie coś dla siebie. Kominki wolnostojące stają się coraz bardziej popularne i możemy być pewni, że już niedługo będą standardem w powstających domach.