BLOG

Uchwała antysmogowa w woj. Mazowieckim

dodano:

Uchwała antysmogowa w woj. Mazowieckim

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z projektem uchwały antysmogowej w województwie Mazowieckim. Uchwała ta zakłada całkowitą likwidację źródeł ciepła na paliwa stałe w tym kominków na terenie całego Mazowsza.

 

Jako firma odpowiedzialna społecznie i dbająca o jakość powietrza zdecydowanie sprzeciwiamy się projektowi uchwały w obecnej formie. Jesteśmy przekonani, że takie rozwiązania nie przyczynią się do poprawy jakości  powietrza w województwie, a jedynie spowodują pogłębienie zjawiska ubóstwa energetycznego. Konieczność likwidacji kominków i zastąpienie ich nowymi źródłem ciepła to wydatek, który dla wielu rodzin może być nie do udźwignięcia. Od dawna wiemy, że zakazy palenia drewnem nie mają związku z ekologią oraz nie uwzględniają dzisiejszego postępu technologicznego w procesach palenia. 

 

Uchwała ta stoi także wbrew europejskiej polityce  energetycznej, gdzie w krajach zachodnich widać wyraźny wzrost udziału drewna i biomasy w ogrzewnictwie. Coraz więcej osób wie, że palenie dobrej jakości drewnem w nowoczesnych kominkach jest rozwiązaniem  ekologicznym, bezpiecznym a także ekonomicznym.

 

Musimy zaprotestować! W konsultacjach przeciwko proponowanemu zakazowi może wziąć udział każdy. Naszym celem jest zebranie jak największej ilości głosów, by zrobić wystarczające wrażenie na sejmiku województwa. Wszystkie głosy są później ujęte w protokole konsultacji. Widzimy ogromną mobilizację ze strony środowisk antysmogowych, więc protestujmy! 

 

Każdy głos się liczy.

W konsultacjach można wziąć udział na 2 różne sposoby:

 

Online:

Wypełniając formularz zgodnie z instrukcją na: https://konsultacjeantysmogowe.pl/

 

Listownie:

W tej sytuacji trzeba złożyć podpisane formularze do koperty i nadać listem poleconym na adres:

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie, 

Departament Gospodarki Odpadami, Emisji i Pozwoleń Zintegrowanych, 

ul. ks. I. Kłopotowskiego 5, 03-718 Warszawa

Decyduje data stempla pocztowego. List trzeba wysłać najpóźniej we wtorek 2.11.2021.

zapisz się do newslettera

Licznik odwiedzin: 3277762 , dzisiaj: 214 , wczoraj: 2638 , online: 6