BLOG

Ile kosztuje kominek gazowy, a jaką ma wartość w Twoim domu?

dodano:

Ile kosztuje kominek gazowy, a jaką ma wartość w Twoim domu?

Kominek to element wnętrza, który jest nie tylko źródłem ciepła. Spełnia również funkcje estetyczne i uatrakcyjnia wygląd całego pomieszczenia, w którym się znajduje. Coraz częściej na etapie projektowania wnętrz, alternatywą dla tradycyjnych rozwiązań stają się właśnie kominki gazowe. Zasilane są gazem płynnym lub ziemnym, nie wymagają nieustannej obsługi i sprawiają, że utrzymanie pokoju w czystości jest zdecydowanie prostsze niż w przypadku kominków opalanych drewnem. Jednym słowem - prostota użytkowania takiego kominka zdecydowanie przemawia na jego korzyść.

Kominek gazowy - charakterystyka

Kominki gazowe są nie tylko źródłem ciepła - główną cechą wpływającą na ich popularność jest to, że stanowią doskonały element dekoracyjny. Z powodzeniem można wkomponować taki kominek nie tylko do nowoczesnego pomieszczenia, ale także do pokoju utrzymanego w tradycyjnej stylistyce. Dużym atutem jest fakt, że tego rodzaju kominki mogą mieć większą szybę niż urządzenia opalane drewnem. Znacząco wpływa to na walory estetyczne.

Na rynku dostępne są kominki gazowe w najróżniejszych wariantach. Można kupić wkłady do zabudowy, a także modele przypominające tradycyjne kominki wolnostojące lub biokominki. Szeroką ofertę kominków opalanych gazów można znaleźć w asortymencie marki DEFRO. Urządzenia proponowane przez nas są nie tylko atrakcyjne wizualnie, lecz także gwarantują bezpieczeństwo użytkowania potwierdzone przez spełnienie założeń przepisów unijnych Ekoprojekt.  Jeśli szukacie takiego urządzenia, pełną gamę kominków gazowych możecie znaleźć tutaj.

Jaka jest wartość kominka gazowego?

Zakup kominka gazowego nie należy do najtańszych, ale warto pamiętać o tym, że nie trzeba podłączać go do kanału dymowego, nie ma także konieczności zakupu drewna czy budowy pomieszczenia do jego przechowywania.

Jednak finanse to nie wszystko. Zakup kominka gazowego to rozwiązanie często wybierane przez osoby, które nie chcą poświęcać zbyt dużej ilości czasu na dbanie o ogrzewanie domu. W przeciwieństwie do klasycznych kominków, te opalane drewnem nie wymagają nieustannego czyszczenia. Nie ma też konieczności przechowywania drewna w salonie. Aby cieszyć się płomieniami ognia wystarczy włączyć kominek. Nie istnieje problem zakupu i rąbania drewna, budowy wiaty do jego przechowywania i czyszczenia komory spalania. 

Kominek gazowy czy opalany drewnem - co wybrać?

Zakup kominka gazowego ma wiele zalet. Jego użytkowanie nie wymaga nieustannego doglądania paleniska. Ogromnym atutem jest to, że gazowy kominek może zostać zamontowany w praktycznie każdym pomieszczeniu. Kolejnym plusem jest przyjazność dla środowiska i w przypadku regularnych kontroli - niskie prawdopodobieństwo wystąpienia awarii. Prawdą jest, że również tradycyjne kominki mają swoje zalety. Jest to przede wszystkim lubiany przez wiele osób zapach i dźwięk palącego się drewna. Jednak balans zysków i strat zdecydowanie mówi o tym, że wygodniejsze jest użytkowanie kominka opalanego gazem.

Licznik odwiedzin: 3386486 , dzisiaj: 88 , wczoraj: 984 , online: 6