BLOG

Co musisz wiedzieć przed zakupem kominka na pellet?

dodano:

Co musisz wiedzieć przed zakupem kominka na pellet?

Kominki pelletowe z roku na rok zyskują coraz szerszą rzeszę fanów. Uważane są za rozwiązanie bardziej ekologiczne i tańsze, niż tradycyjnego typu wkłady kominkowe opalane drewnem. Czy pellet faktycznie warto określać paliwem przyszłości? Inwestycja w tego rodzaju wkład kominkowy faktycznie może okazać się korzystna. Co musisz wiedzieć przed zakupem, aby uniknąć niepotrzebnych rozczarowań?

Zalety kominka pelletowego

Kominki (piecyki) pelletowe są lubiane przede wszystkim za wyjątkową prostotę obsługi. W przypadku nowoczesnych modeli, codzienne użytkowanie sprowadza się praktycznie do wciśnięcia jednego przycisku. W prosty, intuicyjny sposób można regulować moc, a działanie instalacji grzewczej jest w dużym stopniu zautomatyzowane. Co ważne - pellet można w bardzo prosty sposób magazynować. Umieszczony jest on w wygodnych opakowaniach, które mogą być z łatwością przenoszone z miejsca na miejsce.

Dobrej jakości kominki na pellet posiadają nawet dodatkowe udogodnienia. W asortymencie marki DEFRO HOME znajdują się np. modele AQUAPELL, które dysponują funkcją ogrzewania wody w domu. Dzięki temu urządzenie staje się jeszcze bardziej użyteczne i wielofunkcyjne. Zalety kominka pelletowego to także walory estetyczne. Wkłady kominkowe DEFRO HOME charakteryzują się niezwykle atrakcyjnym, nowoczesnym designem, który z łatwością można dopasować do projektu danego pomieszczenia.  Więcej na temat urządzeń tutaj.

Kupno i użytkowanie kominka na pellet - koszty

Czy kupno i użytkowanie kominka na pellet jest opłacalne, czy lepiej kupić kominek na drewno? Kominki pelletowe dostępne są w bardzo zróżnicowanych cenach, jednak prawdą jest, że nie jest to niski koszt. W większości przypadków, ceny kominków pelletowych są nieznacznie wyższe niż porównywalnej jakości wkładów kominkowych na drewno. Warto jednak wziąć pod uwagę więcej czynników niż jedynie koszt zakupu samego urządzenia.

Choć same piece czy kominki nie należą do tanich, pellet jest opałem, który jest zdecydowanie bardziej ekonomiczny w użytkowaniu niż np. standardowo stosowany węgiel. Dodatkowo, cechuje się wysoką efektywnością energetyczną. W określonym czasie nie spala się zbyt duża ilość paliwa. Eksploatacja kominka na pellet jest tańsza niż w przypadku tradycyjnego modelu opalanego drewnem. Dodatkowo korzystanie z tego rodzaju instalacji grzewczej jest wyjątkowo proste i korzystne dla środowiska naturalnego.

Montaż kominka na pellet - jak się do niego przygotować?

Montaż tradycyjnego kominka to nie lada wyzwanie. Kominki do zabudowy wymagają stosunkowo dużej przestrzeni oraz starannie wybranych materiałów wykończeniowych. Istotne jest to, aby wybrać tworzywa odporne na wysoką temperaturę, a także zachować odpowiednią odległość od ciągów komunikacyjnych. Wkład kominkowy musi znaleźć się w pobliżu przewodu kominowego. Tradycyjny kominek to rozwiązanie dobre jedynie dla właścicieli dużych domów. Wymaga również składowania drewna, które również zajmuje dużą ilość przestrzeni.

Z kolei kominki na pellet są nieco bardziej uniwersalne. Modele oferowane przez markę DEFRO to kominki wolnostojące. Mogą zostać zamontowane w wielu różnych miejscach, nawet jeżeli na etapie projektowania pomieszczenia nie zostało to przewidziane. Niezbędne będzie - podobnie jak w przypadku kominka tradycyjnego - zastosowanie materiałów ogniotrwałych i odsunięcie instalacji od wszelkich przedmiotów łatwopalnych. Kominek wolnostojący, opalany pelletem, może być źródłem ciepła nawet w niewielkim domu. Model wyposażony w płaszcz wodny może stać się nawet jedynym źródłem ciepła. Potrzebujesz pomocy w doborze urządzenia? Zapraszamy do kontaktu.

Licznik odwiedzin: 3351398 , dzisiaj: 1368 , wczoraj: 1501 , online: 19