BLOG

Kominek dobrą odpowiedzią na rosnące ceny energii

dodano:

Kominek dobrą odpowiedzią na rosnące ceny energii

Energia staje się coraz droższa, to niezaprzeczalny fakt. Ogrzewanie domu to spora część domowego budżetu, warto więc szukać rozwiązań, które pozwolą zmniejszyć wydatki. Pomysłem, na który warto zwrócić uwagę, jest instalacja kominka. Czy jest to dobra odpowiedź na nieustannie rosnące ceny paliw energetycznych?

Czy kominek pozytywnie wpływa na stan domowego budżetu?

Na pierwszy rzut oka może wydawać się, że inwestycja w kominek nie należy do najtańszych. Warto jednak wziąć pod uwagę wszystkie aspekty eksploatacji tego systemu grzewczego. Obecnie na rynku dostępne są nowoczesne kominki, które charakteryzują się niebywale atrakcyjnym designem – nie jest to jednak główna z ich zalet. Urządzenia te są przede wszystkim wydajne i nie wpływają w negatywny sposób na stan środowiska naturalnego. Kominek ogrzewa pomieszczenie, w którym się znajduje - nawet po wygaśnięciu paleniska. W sezonie jesienno-zimowym może też z powodzeniem zagwarantować ciepło w całym budynku. Kominki uważane są za urządzenia pozytywnie wpływające na domowe finanse chociażby dlatego, że z szacunków wynika, że wytworzenie energii cieplnej jest tańsze niż w przypadku innych źródeł ogrzewania domu.

Drewno to surowiec, który można kupić w przystępnej cenie. Szukając oszczędności, wystarczy rozejrzeć się za ofertami sprzedaży w miesiącach wiosennych. Końcówka sezonu grzewczego sprawia, że ceny opału mogą okazać się nieco niższe niż latem czy jesienią.

Zasady ekonomicznego wykorzystywania kominka

Aby palenie w kominku faktycznie okazało się oszczędne, warto kupować jedynie drewno wysokiej jakości. Aby proces spalania przebiegał efektywnie i był ekonomiczny, polana muszą być w pełni dosuszone. Poleca się również wybieranie twardych gatunków drewna. Cechują się bowiem stosunkowo wysoką wartością opałową i spalają zdecydowanie dłużej niż drewno miękkie.

Na koszty eksploatacji wpływa także jakość wykonania wybranego kominka oraz jego prawidłowe użytkowanie. Kominki DEFRO HOME są intuicyjne w obsłudze i posiadają wiele dodatkowych funkcji, które pozwolą uniknąć uciążliwości, związanych jeszcze nie tak dawno z doglądaniem ognia w kominku. Wysokiej jakości materiały sprawiają, że proces spalania jest niezwykle efektywny, a funkcje, takie jak np. system czystej szyby, uprzyjemniają codzienne użytkowanie instalacji.

Kominek, a ogrzewanie wody

Niezwykle praktycznym rozwiązaniem jest montaż kominka z płaszczem wodnym. Tego rodzaju modele, dostępne w ofercie DEFRO HOME (tutaj), umożliwiają nie tylko ogrzewanie pomieszczeń, lecz także wody. Sprawia to, że kominek z płaszczem wodnym może być używany przez 365 dni w roku - w końcu również latem niezbędny jest nieustanny dostęp do ciepłej wody.

Choć montaż kominka z płaszczem wodnym nie jest małym wydatkiem, późniejsze - stosunkowo niskie - koszty eksploatacji, zwracają początkowe nakłady poniesione na instalację urządzenia. W dłuższym okresie użytkowania, inwestycja w tego rodzaju kominek z pewnością zacznie się zwracać.

Licznik odwiedzin: 3410356 , dzisiaj: 499 , wczoraj: 1983 , online: 7